Střechy
Krovy
Dřevostavby

Tomáš Lorenc
+420 777 249 757

Vladimír Janata
+420 777 328 219

Jiří Žabka
+420 773 110 450

Střechy
Krovy
Dřevostavby

Tomáš Lorenc
+420 777 249 757

Vladimír Janata
+420 777 328 219

Jiří Žabka
+420 773 110 450

Střechy Lorenc

Výběr firmy pro Vaši novou střechu není nikdy jednoduchý. Víme, že většina zákazníků především z finančních důvodů preferuje cenu před kvalitou odvedené práce a odolnějšímy materiály. Každou zakázku proto konzultujeme přímo s investorem a navrhneme funkční řešení, které splňuje všechna pravidla pro danou krytinu. Vždy je možné najít finanční rezervy změnou střešní krytiny, levnější hydroizolace, či jinou koncepcí (třeba zmenšením plochy střechy). Má to ale i druhou stranu mince – levnější materiály nezaručují vždy dlouhodobou kvalitu a komu by se chtělo po 10-15 letech měnit difúzní fólii pod krytinou?? Nebo každých 5 let přetloukat asfaltovou šindel, protože ta levná nám jednoduše dosloužila?? Rozhodnutí je na Vás.

Konkurence v této kategorii služeb je obrovská. Často velké rozdíly jsou i v cekové částce cenových kalkulací. Bohužel je v Čechách běžnou praxí konečné navýšení ceny různými triky jako je nekompletní cenová nabídka či nehorázné sumy za vícepráce. Díky počítačovému zpracovnání dosahujeme vysoké přesnosti v rozpisu prací a materiálu a tím se fakturovaná částka významně neliší od částky z cenové nabídky.

1. Cenová kalkulace - osobní jednání

Na základě zaslané poptávky vám zpracujeme cenovou kalkulaci. Vycházíme z projektové dokumentace nebo stavbu přijedeme zaměřit. Cenový rozpis prací a materiálu pak osobně předáme do rukou investora. Věškeré položky pak rádi vysvětlíme a prodiskutujeme…

2. Kvalitní zpracování projektu

Po podpisu smlouvy zpracujeme celý projekt na počítači ve speciálním programu pro střechy a dřevostavby včetně 3D vizualizace. Tím dopředu odstraníme případné nedostatky projektu a navrhneme optimální řešení. Tímto postupem rovněž získáme přesný výpis veškerého materiálu od řeziva pro krovy až po potřebný počet tašek. V této fázi lze ušetřit investorovi případné problémy a zároveň finanční prostředky.

3. Zkušení řemeslníci

Firma disponuje 8 až 10 místními řemeslníky s dlouholetými zkušenostmi. Většinu prací při realizaci střechy provádíme sami. Jen při realizaci kompletních dřevostaveb či zděných domků spolupracujeme s dalšími spolehlivými řemeslníky jako jsou elektrikáři, podlaháři, topenáři atp.

4. Kvalitní materiály

Používáme pouze materiály uvedené v projektové dokumentaci, které splňují příslušné normy ČSN. Výběr z široké palety krytin a dalších doplňků jako jsou střešní okna, fólie, těsnící pásy atd. závisí především na investorovi a na jeho finanční situaci.

5. Záruky

Rozhodně nejsme firma typu S.R.O. s pochybnou délkou existence. Firma vznikla již v roce 1996 a vždy dostála svým závazkům. Naši spokojení zákazníci jsou toho jasným důkazem.

STŘEŠNÍ KRYTINY

Rekonstrukce

Výběr správné krytiny je vždy velice těžké rozhodnutí. Na našem trhu se vyskytuje nepřeberné množství více či méně kvalitních materiálů a není jednoduché se v nich vyznat. Trošku jednoduší výběr mají ti, kteří se rozhodli vyměnit stávající krytinu za novou. V tomto případě je nezbytné použít krytinu o stejné nebo nižší hmotnosti. Budete-li tedy měnit staré eternitové šablony, rovnou můžete vyřadit těžké betonové či pálené tašky. Pokud by jste se s touto skutečností nesmířili, je nutné vypracovat statický posudek. Nadměrné zatížení by totiž mohlo vést ke statickým problémům nejen krovu, ale i celé stavby.

Novostavba

Tady již můžete popustit uzdu své fantazie a určitě budete mít z čeho vybírat. Je však důležité brát v úvahu určitá omezení, jako je minimální sklon střechy či vhodnost do horských podmínek. Před finálním dokončením projektové dokumentace již musíte mít ve výběru krytiny jasno – ve fázi projektu je možné střešní roviny přizpůsobit minimálnímu sklonu krytiny popřípadě staticky posílit pro těžké skládané krtiny. Změny v průběhu stavby již většinou nejsou možné nebo jsou velice nákladné.

Jednotlivé krytiny mají svá specifika a nehodí se na každou střechu. Neváhejte nás proto kontaktovat. Rádi Vám s vhodným výběrem pomůžeme.

Druhy krytin

Zde uvádíme některé druhy krytin se kterými běžně pracujeme. Dají se rozdělit do několika hlavních kategorií:

Skládané betonové krytiny

Bramac

Značka Bramac se za 15 let působení v České republice stala symbolem kvality a jistoty. Prodaných 60 milionů m2 potvrzuje stabilní vedoucí postavení na českém trhu. Každým dnem přibývají spokojení zákazníci, kteří svěřili bezpečí svého domova značce Bramac.

KM Beta

Největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel.Firma vznikla v listopadu 1996 a tím navázala na dlouholetou tradici výroby vápenopískových cihel a betonové střešní krytiny na jižní Moravě.

Mediteran

Firma Mediterran vznikla v roce 2000 na Slovensku a brzy se začla těšit široké oblibě. Firma pro výrobu střešních krytin zavedla novou generaci střešních systémů, který je každý specifický svými vlastnostmi a nabízí pět typů, které jsou ve spojení s moderní technologií výroby a dlouholetou tradicí.

Besk

Společnost BESK, se sídlem v Praskačce na Královéhradecku vznikla v prosinci 1991 a velmi brzy se zařadila mezi přední české výrobce betonové střešní krytiny. Vysokou kvalitu betonové střešní krytiny BESK nejlépe dokládá 30 letá písemná záruka na užitné vlastnosti.

Skládané pálené krytiny

Tondach

V devadesátých letech vstoupil koncern i na zahraniční trhy a v současné době patří do tohoto uskupení 21 výrobních závodů v rámci celé Evropy. Konkrétně je to 5 v České republice, 5 v Maďarsku a 4 v Rakousku, 2 závody v Chorvatsku a po jednom ve Slovinsku, Slovensku, Srbsku, Makedonii a Rumunsku. TONDACH Gleinstätten Europe AG zaměstnává více než 3100 lidí v 11 zemích.

Bramac

Od 1. března 2012 bude Bramac zákazníkům nabízet i keramické tašky. Na výběr bude z několika základních modelů. Opál, Granát, Topaz 13 a Rubín 13. Pomyslnou vlajkovou lodí v nabídce keramických střešních tašek je model Smaragd. Model, který vyniká svou individualitou a elegancí a je ideální volbou pro ty, kteří upřednostňují originalitu.

Röben

Cihly vysoké kvality a keramická střešní krytina, vyjímečná podlahová keramika do interiérů a na terasy, klinkerová dlažba do průmyslových závodů, klinkerové cihly na příjezdové  cesty, zahradní stezky. Jedině firma Röben Vám může nabídnout tak bohatou a různorodou nabídku.

Asfaltové šindele

IKO

Firma IKO je specialista na šindele pocházející z Belgie.

Šindele jsou nejvíce používaným střešním materiálem ve světě po pálených taškách. Šindelové střechy jsou velice odolné vůči extrémnímu počasí jakéhokoliv druhu a jsou jednoduché na pokládku, jelikož jsou lehčí a variabilnější. Šindele jsou nabízeny v široké paletě barev a tvarů.

Plechové krytiny

Lindab

Lindab AB je mezinárodní koncern se sídlem ve Švédsku, který se zabývá vývojem, výrobou a prodejem produktů z tenkostěnných ocelových, předem lakovaných plechů. Nabízí komplexní systémová řešení v obchodních oblastech Profil a Vzduchotechnika. V České republice působí společnost Lindab již od roku 1993.

SATJAM

Společnost SATJAM, s.r.o. působí na českém trhu od roku 1995, jako dodavatel kovových lehkých střešních krytin, trapézových plechů, okapových systémů, profilů, doplňků a mnoha jiných výrobků používaných ve stavebnictví. Vyrábí a dodává na trh moderní střešní systém s důrazem na kompletnost, funkčnost, kvalitu a přijatelnou cenu. Střešní krytiny SATJAM získaly v roce 2004 jako první v ČR ocenění kvality Czech Made.

Šikmé střechy

Šikmá střecha je stavební konstrukcí nad chráněným vnitřním prostředím. Sestává z nosné střešní konstrukce, jednoho nebo několika střešních plášťů oddělených vzduchovými vrstvami a doplňkových konstrukcí a prvků. Šikmé střechy mají sklon vnějšího povrchu 5°< a ≤ 45°, strmé střechy pak 45°< a ≤ 90°.Většina sedlových střech u nás spadá právě do této kategorie.

Šikmá střecha je stavební konstrukcí nad chráněným vnitřním prostředím. Sestává z nosné střešní konstrukce, jednoho nebo několika střešních plášťů oddělených vzduchovými vrstvami a doplňkových konstrukcí a prvků. Šikmé střechy mají sklon vnějšího povrchu 5°< a ≤ 45°, strmé střechy pak 45°< a ≤ 90°.Většina sedlových střech u nás spadá právě do této kategorie.

Ploché střechy

Plochá střecha je stavební konstrukce nad vnitřním prostředím, vystavená přímému působení atmosférických vlivů a podílející se na zabezpečení požadovaného stavu v podstřeší. Plochá střecha je ta, která nemá sklon střešní roviny větší než 5°.Min. sklon pro ploché střechy se doporučuje 2 % v ploše a 1 % v úžlabí. Střecha nesmí propouštět vodu ani vlhkost do střešní konstrukce. Nejčastěji na ploché střechy se pokládá asfaltový modifikovaný pás, stále častěji se však aplikují i střešní fólie z pvc jako například FATRAFOL.

Falcovaná krytina je použitelná v závislosti na druhu spoje s minimálním sklonem střechy 7°. Pokud bude užito dodatečných opatření jako je například bezpečnější provedení podstřeší nebo těsnění do falce, může být sklon snížen až na 3° (v závislosti na účinnosti opatření). Tento sklon si ale opravdu vyžaduje velmi sofistikovaný návrh a provedení střechy. Při sklonu 7° (resp. 3°) je téměř nemyslitelné provedení prostupu, výlezu nebo střešního okna.

Krovy Střechy Dřevostavby Lorenc.
Copyright © 2021. All Rights Reserved.